نفت و گاز

نفت و گاز

پکیج ضد انفجار گرمایش و تقویت فشار

پکیج ضد انفجار گرمایش و تقویت فشار

پکیج های فرایندی و تأسیساتی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در بخش ساحل و فراساحل

شرکت مهندسی فران در زمینه پیاده سازی و مناسب سازی فناوری های روز دنیا با نیازهای صنایع نفت و گاز فعالیت های گسترده ای انجام داده است. نیل به این مهم در قالب طراحی، تأمین و ساخت پکیج های مورد نیاز فرایندی و تأسیساتی در بخش ساحل و فراساحل، متناسب با نیاز صنعت و با هدف جلب رضایت کارفرمایان بوده است.

شرکت فران تا کنون اهتمام جدی خود را به روی پروژه های فراساحل به کار گمارده است. طی گذشت یک دهه فران موفق شده است که نام خود را به عنوان پیمانکار مورد تأیید کارفرمایان معظم صنایع نفت و گاز تثبیت نماید. هدف همیشگی ما تحویل پروژه ها قبل از زمان پیش بینی شده با رعایت کلیه استانداردهای پروژه به کارفرمایان می باشد.

تصفیه آب و پساب

فران طراح و سازنده پکیج های ضد انفجار حذف روغن و دیگر آلایندگیها از پسابهای صنعتی یا پسابهای روغنی با توجه به نیازمندی کارفرمایان می باشد.

پکیج IGF

امروزه پکیج های (Induced Gas Flotation) IGF به صورت متداول برای جداسازی روغن از پساب های نفت و گاز در بخش سرچاهی در سکوهای فراساحل و همچنین پسابهای پالایشگاهی و فرایندی در بخش خشکی مورد استفاده قرار میگیرند.

پکیجهای IGF قابلیت جداسازی روغن و ذرات ریز جامد را با ایجاد حبابهای گاز (که عموماً کوچکتر از 5 میکرون میباشند) را دارا هستند. روغن و ذرات جامد موجود در پساب به این حبابها چسبیده و به سطح شناور میگردند. سرباره شامل روغن و ذرات جامد به صورت اتوماتیک از روی سطح جمع آوری می گردد. حباب های گاز با سایز مشخص در جریان آب ورودی سیرکولاسیون حاوی جریان شفاف خروجی از مخزن IGF به وسیله اژکتور تزریق می شوند. عبور سیال مایع با سرعت بالا از اژکتور منجر به ایجاد فشار منفی در نازل شده و گاز به صورت حباب با اندازه مشخص با سیال آمیخته می شود.

جریان برگشتی و چرخشی پس از آمیختگی با گاز به مخزن IGF در نقطه ورودی برگردانده می شود. جاییکه حبابهای گاز برای شناور کردن روغن و ذرات جامد از پساب روغنی مورد استفاده قرار می گیرد.

 شرکت مهندسی فران با بهره گیری از تجارب شرکتهای همکار خارجی در مهندسی و طراحی واحدها و پکیج های IGF توانایی ساخت و تأمین این تجهیزات را با استاندارهای مورد تأیید در صنعت نفت و گاز دارد.


پکیج CPI

جداکننده های API و Corrugated plate interceptor (CPI) به منظور جداسازی روغن از پساب یا ذرات جامد معلق در پسابهای حاوی آب روغن مورد استفاده قرار میگیرد. جداکننده CPI با استفاده از صفحه های فرم دهی شده و استفاده از شتاب جاذبه این امکان را فراهم میکند که بازدهی بسیار بالایی در جداسازی روغن و آب حاصل شود.

ساختار ساده این فرایند هزینههای ساخت و نگهداری را به صورت قابل توجهی کاهش میدهد. صفحات فرم دهی شده، به صورت مجموعه ای از صفحات پلاستیکی( تقویت شده به وسلیهی رزین یا استیل ضد زنگ) با افزایش سطح جداسازی، زمان ماند پساب عبوری را کاهش می دهد.

شرکت فران قادر به طراحی و ساخت پکیج CIP برای محتواهای مختلف روغن و انواع مختلف پساب در قالب پکیج های ضد انفجار میباشد.


پکیجهای گرمایش الکتریکی ضد انفجار

شرکت فران دانش و تجربه طراحی و ساخت پکیجهای گرمایشی با استفاده از نیروی برق، مناسب برای استفاده در محیط های حاوی گازهای مشتعل شونده در صنایع نفت و گاز پتروشیمی را دارد.

شرکت فران توانایی طراحی و ساخت پهنای گسترده ای از پکیجهای گرمایشی و تقویت فشار در ظرفیت های مختلف، از جمله پکیجهای کوچک گرمایشی مناسب با محیط های مستعد خطر و انفجار تا پکیجهای بزرگ گرمایشی متناسب با ساختمان ها و یا پروژه های فراساحل را دارد.

برای دستیابی به کنترل دقیق تر دما از سیستم PLC به جای ترموستاتهای متداول PID بنا به درخواست مشتری استفاده میگردد. این سیستمهای کوچک کنترلی میزان نوسانات حرارتی را به حداقل میرسانند.


پکیجهای تزریق مواد شیمیایی

طراحی و ساخت پکیج های تزریق مواد شیمیایی جهت تزریق کنترل شده انواع مواد شیمایی مایع نظیر مواد ضد خوردگی، دمولسیفایر و مواد شیمیایی واکنشگر در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی از دیگر زمینه های فعالیت شرکت فران میباشد.

پکیجهای دوزینگ با توجه به نیاز مشتری و متناسب با دبی و فشار مورد نیاز از 0.8 لیتر بر ساعت تا 19 مترمکعب بر ساعت طراحی و ساخته می شوند. کلیه سازه ها و تجهیزات مطابق با مشخصات پروژه و استانداردهای موجود (ATEX,API,ASMEو ... ) و با همکاری نزدیک با شرکتهای معتبر سازندهی پمپهای تزریق ساخته می شوند. پکیج های تزریق مواد شیمیایی عموماً شامل سرویسهای تزریق چندگانه با مخازن ذخیره به صورت تکی یا چندگانه و مخازن تحت فشار به همراه تنظیم کننده جریان خروجی می باشند.

مواد شیمیایی از مخزن ذخیره پس از گذشتن از ستون کالیبراسیون و شیرهای ایزولاسیون به وسیله پمپ تزریق به محل تزریق مورد نظر با دبی و فشار مشخص منتقل میشود. دبی جریان به صورت محلی یا کنترل از راه دور قابل تنظیم و کنترل می باشد. این پکیج میتواند شامل فرستنده های جریان، ارتفاع مایع و فشار برای کنترل به صورت ریموت یا اتوماتیک در پروژه های ساحل یا فراساحل باشند.

 بخش‌های دیگر