دستگاه تصفیه آب کشاورزی

دستگاه تصفیه آب کشاورزی جهت شیرین سازی آب چاه یا آبهای سطحی

تصفیه آب یا شیرین سازی آب چاه جهت مصارف کشاورزی یکی از راهکارهای تأمین آب در مناطق خشک و به دور از منابع آب مناسب برای تأمین آب مورد نیاز کشاورزی است. دستگاه تصفیه آب کشاورزی با ساختار مشابه با دیگر پکیج های آب شیرین کن شرکت مهندسی فران، با هدف کاهش املاح محلول آب چاه تا میزان مناسب برای مصارف کشاورزی طراحی و با توجه به سفارش ساخته می شود. محصولات متنوع کشاورزی و گلخانه ای از نظر کیفیت و کمیت مصرف آب با یکدیگر متفاوت هستند. شرکت مهندسی فران با توجه به ظرفیت و کیفیت مورد نیاز، آب خام ورودی اعم از آب چاه، آب رودخانه و یا دیگر منابع آب سطحی را برای تأمین آب مورد نیاز کشت و زرع تصفیه و شیرین سازی می کند.

دستگاه تصفیه آب کشاورزی شرکت مهندسی فران همگام با پیشرفت فناوری غشایی در دنیا و کارایی بالای روش اسمز معکوس طراحی و ساخته می شود. مهمترین شاخصه فرایند اسمز معکوس که سبب افزایش فزاینده کاربرد آن در واحدهای تصفیه آب کشاورزی شده است را می توان "کاهش ذرات محلول " در آب دانست. این قابلیت سبب کاهش شوری یا به عبارت دیگر شیرین سازی آب می شود. گهگاه نیازمندیهای خاص مربوط به کیفیت آب کشاورزی مورد نیاز، ترکیب و استفاده از فرایندهای دیگر تصفیه آب، نظیر رزین تبادل یونی را نیز به دنبال دارد. برخی از محصولات گلخانه ای خاص نظیر گلهای تزیینی و برخی از میوه های کمیاب نسبت به کیفیت آب مصرفی حساسیت بالایی دارند. شرکت فران توانایی ساخت پکیج هایی را با قابلیت حذف انتخابی عناصر مضر برای این نوع گیاهان را براساس اعلام نیاز مصرف کنندگان در ظرفیتهای مختلف را دارد. 

شیرین سازی آب چاه یا آبهای سطحی بدون در نظر گرفتن مراحل اولیه تصفیه فیزیکی در دستگاه های تصفیه آب کشاورزی میسر نیست. برای حصول طول عمر بهینه برای ممبرانها یا غشاهای اسمز معکوس، تمامی آب شیرین کن ها باید به وسیله پیش تصفیه مناسب تجهیز و محافظت شوند. هدف اصلی یک سیستم پیش تصفیه مناسب، کاهش عوامل ایجاد کننده گرفتگی در آب خام ورودی، نظیر ذرات کلوییدی و ذرات معلق و همچنین جلوگیری از ایجاد رسوبهای شیمیایی و بیولوژیکی جهت دستیابی به شرایط پایدار و طولانی مدت استفاده از ممبرانهای اسمز معکوس میباشد و اساس انتخاب سیستم پیش تصفیه مناسب جهت دستیابی به این هدف دو فاکتور شاخص اندازهگیری سیلت(SDI) و کدورت آب می باشند.

دستگاه آب شیرین کن کشاورزی ساخت شرکت فران به صورت یکپارچه و نصب شده به روی یک شاسی فلزی به مشتریان تحویل داده می شود. این پکیج شامل کلیه مراحل تصفیه و شیرین سازی آب اعم از پیش تصفیه، تصفیه و تصفیه نهایی با توجه به کیفیت آب ورودی و نیازمندی مشتریان است. کلیه لوله کشی های ارتباطی میان تجهیزات بر اساس کیفیت آب ورودی و فشار آب با لوله هایی از جنس استیل یا UPVC به طور کامل انجام و در مرحله مونتاژ تست نهایی می گردد. تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق مناسب براساس نوع و طراحی اولیه نصب و به سیستم کنترل مرکزی متصل می شوند. تأمین برق کلیه مصرف کنندگان نظیر پمپ ورودی و پمپ فشار قوی از طریق تابلوی برق مرکزی(MCC) انجام می شود. تمامی شیرآلات از برندهای معتبر متناسب با جنس لوله ها با رعایت سهولت در بهره برداری از دستگاه آب شیرین کن نصب و تست می گردند. پکیج آب شیرین کن یا دستگاه تصفیه آب کشاورزی به عنوان محصول نهایی، یک واحد مستقل برای تصفیه آب می باشد. راه اندازی این پکیج توسط مشتریان و مصرف کنندگان تنها نیازمند اتصال آب ورودی و خروجی و اتصال برق جهت تغذیه مصرف کنندگان الکتریکی است. دستگاه بعد از نصب در محل مصرف، به صورت اتوماتیک بر اساس دستورالعمل بهره برداری و نگهداری راهبری خواهد شد.  

 

 

جهت کسب هرگونه اطلاع و سوال در مورد هزینه دستگاه تصفیه آب کشاورزی، پکیج تصفیه آب صنعتی و میزان تولید و نحوه عملکرد و کاربرد آن در محیط مربوط به حوزه خود با شماره 88888938-021 تماس حاصل فرمائید و یا با تلگرام 09333588429 در هر زمان از شبانه روز مکاتبه نمایید.

 بخش‌های دیگر